Doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania!
Jak zadbać o sen wcześniaka?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, a dobry i komfortowy sen jest kluczowym elementem zdrowego rozwoju. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zapewnienie odpowiedniego odpoczynku dla noworodków, które przyszły na świat wcześniej niż planowano. Opieka nad wcześniakami wymaga od nas, rodziców, szczególnej uwagi i troski. Niezwykle przydatne mogą się okazać: monitory oddechu, rożki niemowlęce, kocyki czy też gniazda. Oto kilka wskazówek, co możemy zrobić jako rodzice aby zadbać o spokojny sen naszego dziecka.

czytaj całość »
Ile powinien jeść wcześniak? O tym musisz pamiętać!

Karmienie wcześniaka może sprawiać wiele trudności. Wynika to z faktu, że potrzeby żywieniowe noworodka urodzonego przedwcześnie znacznie różnią się od potrzeb dziecka donoszonego. Wielu rodziców maluchów urodzonych przed czasem obawia się, czy podawanie pokarmu przebiega prawidłowo. Nie wiesz, ile powinien jeść wcześniak? Jak często należy karmić dziecko? Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać.

czytaj całość »
Wcześniak – kiedy jest bezpieczny? Wyjaśniamy

Bez wątpienia każdy świeżo upieczony rodzic wcześniaka drży nad maleństwem i niepokoi się o jego stan. Pojawienie się takiej kruszynki na świecie zazwyczaj jest nagłe i jej młodzi opiekunowie nie zawsze mają czas na przygotowanie się do takiej sytuacji. Zastanawiasz się nad tym, kiedy wcześniak jest bezpieczny? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, kiedy będziesz mógł odetchnąć i jakie akcesoria pomogą Ci zapewnić takiemu dziecku właściwą ochronę.

czytaj całość »
Prezent dla wcześniaka – poznaj najlepsze propozycje

W Twojej rodzinie pojawiło się dziecko? A może Twoi przyjaciele właśnie powitali na świecie swoje maleństwo? W każdym z tych przypadków, przy okazji poznania małego człowieka, z pewnością chcesz dać mu coś od siebie. Zastanawiasz się nad tym, co powinieneś podarować dziecku, które urodziło się zbyt wcześnie? Masz wątpliwości co do tego, jakie produkty będą potrzebne młodym rodzicom? Czytaj dalej, a podpowiemy Ci, jaki prezent będzie odpowiedni dla wcześniaka.

czytaj całość »
Rozszerzanie diety u wcześniaków – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Jako rodzic wcześniaka z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz być bardzo odpowiedzialny, a także ostrożny. Dlatego warto, aby wszelkie zmiany w życiu Twojego dziecka były szczegółowo konsultowane ze specjalistami. Zastanawiasz się nad tym, jak wygląda prawidłowe rozszerzanie diety u wcześniaków? Czy są jakieś szczegółowe wytyczne, które powinieneś poznać? Czytaj dalej, a postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na ten temat!

czytaj całość »
Opieka nad wcześniakiem — kilka cennych porad

Zajmowanie się nowo narodzonym dzieckiem to wyzwanie, które jest większe, jeśli nowy członek rodziny pojawił się na świecie przed czasem. Zastanawiasz się, jak najlepiej przygotować się do opieki nad wcześniakiem w szpitalu oraz w domu? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

czytaj całość »
Rozwój wcześniaka – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Jeżeli jesteś rodzicem wcześniaka, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jego rozwój różni się od rozwoju noworodka urodzonego w terminie. Jednak pamiętaj, że te rozbieżności wcale nie oznaczają, że Twój maluszek wzrasta nieprawidłowo. Każde dziecko to przypadek, który należy rozpatrywać indywidualnie. Zastanawiasz się nad tym, na co powinieneś zwrócić uwagę? Jak wspierać rozwój wcześniaka? Co jest dobrym, a co alarmującym sygnałem? Czytaj dalej, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości!

czytaj całość »
Co musisz wiedzieć, wybierając ubranka dla wcześniaków? Sprawdź!

Urodzenie dziecka przed terminem wiąże się z ogromnym strachem i skrajnymi emocjami. Zazwyczaj niestety nie można przygotować się na taką nagłą sytuację. W takim przypadku nawet zakup odzieży jest ogromnym wyzwaniem. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę dla kruszynki? W tym artykule przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących ubranek dla wcześniaków. Czytaj dalej i sprawdź, co musisz mieć, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

czytaj całość »
Wyprawka dla wcześniaka cz.2

          Gdy minie pierwszy strach o życie i zdrowie maluszka, zaczynamy myśleć o bardziej przyziemnych rzeczach. Kompletować ubranka, które mogłyby przydać się na początek dla naszej kruszynki. Wiem, jak trudno znaleźć w sklepach z odzieżą niemowlęcą rozmiary właściwe dla wcześniaków. Kilka lat temu matki ratowały się ubrankami dla lalek, które były odpowiednie rozmiarowo i pasowały na malutkie ciałka. Czasami udawało się w krótkim czasie sprowadzić wcześniacze ubranka z zagranicy, jednak nie każdy miał taką możliwość. Kolejną alternatywą był rynek odzieży używanej, można było szperać w małych sklepach albo na stronach internetowych.

czytaj całość »
Wyprawka dla wcześniaka cz.1

          Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów, w życiu każdego człowieka. Niezależnie od tego czy z przyjściem na świat tej małej istotki stajemy w nowej roli  rodziców, dziadków czy wujka i cioci - wszyscy czujemy się odpowiedzialni za dalsze losy małego człowieka. Gdy dziecko urodzi się przed czasem tym bardziej cała rodzina czuje się zagubiona i chce dowiedzieć się jak może pomóc w opiece nad delikatnym maluszkiem jakim jest wcześniak. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania co może przydać się dziecku i jego świeżo upieczonym rodzicom w pierwszych dniach po porodzie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl