Doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania!

Jak zadbać o sen wcześniaka?

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze, a dobry i komfortowy sen jest kluczowym elementem zdrowego rozwoju. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zapewnienie odpowiedniego odpoczynku dla noworodków, które przyszły na świat wcześniej niż planowano. Opieka nad wcześniakami wymaga od nas, rodziców, szczególnej uwagi i troski. Niezwykle przydatne mogą się okazać: monitory oddechu, rożki niemowlęce, kocyki czy też gniazda. Oto kilka wskazówek, co możemy zrobić jako rodzice aby zadbać o spokojny sen naszego dziecka.

Odpowiednia pozycja do snu

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa to podstawa troskliwej opieki nad najmniejszymi maluszkami. Pomóc mogą w tym, otulające gniazda, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o potrzebach wszystkich noworodków, w tym także wcześniaków. Ich konstrukcja wspiera prawidłowe ułożenie dziecka podczas snu, dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa poprzez przyjemne otulenie. W ten sposób możemy zapobiec efektowi Moro, który często jest powodem wybudzania noworodka podczas snu.

Stworzenie odpowiedniego otoczenia

Od pierwszych dni życia wygodnym rozwiązaniem są też rożki niemowlęce. Podobnie jak przy gniazdach, rożki dają otulenie i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo zapewniają ciepło i pewność, że nasz maluszek się nie odkryje podczas drzemki. Następnie warto zadbać aby pościel do łóżeczka czy wózka miała naturalny skład. Wówczas skóra maluszka będzie mogła swobodnie oddychać.

Monitorowanie snu

Nie tylko akcesoria w postaci rożków niemowlęcych, gniazd czy też pościeli są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa najmłodszych. W przypadku wcześniaków, szczególnie ważne w pierwszych miesiącach ich życia są monitory oddechu, które mogą mieć kluczowe znaczenie w temacie bezpieczeństwa. Te urządzenia kontrolując oddech i ruchy dziecka podczas snu, zaalarmują opiekunów w przypadku bezdechu. Stosując monitor oddechu rodzice również mogą spać spokojniej.

Akcesoria dla wcześniaków to wsparcie w codziennej opiece

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i może potrzebować więcej czasu na dostosowanie się do rytmu dnia i nocy. Wykorzystajmy dostępne na rynku narzędzia, aby umożliwić wcześniakowi bezpieczny i spokojny sen, zarazem dbając o jego dobre samopoczucie podczas aktywnych momentów w ciągu dnia. Jesteśmy pewni, że jako rodzice są Państwo w stanie odnaleźć właściwą drogę do spokojnego snu Waszego dziecka. Gdyby jednak pojawiły się jakieś pytania zachęcamy do kontaktu, doradzimy najlepiej jak potrafimy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl